recy 2 20140306 1261600642Przez dwa dni 3 i 5 marca 2014 w Domu Kultury w Woli Batorskiej młodzi recytatorzy prezentowali starannie przygotowane utwory podczas eliminacji gminnych 59 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Turniej recytatorski przeprowadzono w 3 grupach wiekowych: szkoły podstawowe kl. I – III i kl. IV - VI oraz gimnazja. 

Przeprowadzony został również turniej Poezji śpiewanej.
Z powodu braku zgłoszeń nie odbyły się turnieje
 Teatrów Jednego Aktora i Wywiedzione ze słowa.

 

Eliminacje szkolne do poszczególnych turniejów konkursu zostały przeprowadzone w każdej szkole i w ich wyniku wyłonieni zostali uczestnicy eliminacji gminnych. W tym roku swoich przedstawicieli wytypowały szkoły podstawowe i gimnazjalne. Do udziału w konkursie szkoły zgłosiły 95 uczestników, z czego 9 osób nie wzięło udziału w konkursie z powodu choroby. Jurorzy wysłuchali 86 uczestników.

Od godzin rannych, aż do popołudnia można było usłyszeć ciekawe recytacje, monologi i poezję śpiewaną, w wykonaniu dzieci i młodzieży naszej gminy. Każdy z uczestników konkursu niezależnie od zajętego miejsca nagrodzony został pamiątkowym dyplomem.

Jury w składzie:
Małgorzata Krzysica – Kaczmarczyk
Jarosław Szwec 

Po rzeczowej dyskusji Jury postanowiło zakwalifikować do etapu powiatowego następujące osoby:

W turnieju RECYTATORSKIM Gminę Niepołomice reprezentować będą:

Małgorzata Duś - Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach
Jakub Radwański –Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach
Aleksandra Tymczyszyn – Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach
Wojciech Burda – Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach
Natalia Migas   – Niepubliczne Gimnazjum im. św. Wojciecha w Staniątkach
Weronika Sołkowska - Gimnazjum Społeczne im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej

W turnieju POEZJI ŚPIEWANEJ

Emilia Azierska - Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach

Ogólne wyniki konkursu przedstawiają się nastepująco:

Turniej RECYTATORSKI: 

klasy I-III Szkoły Podstawowe:

I miejsce: Małgorzata Duś - Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach
II miejsce: Jakub Radwański –Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach
III miejsce: Grzegorz Druzgała – Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach

Wyróżnienia:
Magdalena Macieja – Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
Adam Sendor- Zespół Szkół z Oddziałamiw Zabierzowie Bocheńskim Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego
Kinga Węgrzyn - Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Puchalskiego w Niepołomicach Podgrabiu
Oskar Żak – Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Puchalskiego w Niepołomicach Podgrabiu
Hubert Małecki –Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach
Krzysztof Janeczko – Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach
Magdalena Czaplak – Szkoła Podstawowa im. Świętej Jadwigi Królowej Polski w Podłężu
Amelia Ślusarczyk - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach
Filip Augustynek - Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zagórzu
Igor Żak - Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zagórzu

Klasy IV –VI szkoły podstawowe:

I miejsce Aleksandra Tymczyszyn – Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach
II miejsce Wojciech Burda – Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach

Ex aequo
III miejsce Emilia Naglik – Szkoła Podstawowa   im. św. Jana Bosko w Zakrzowie
III miejsce Marlena Najder - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach

Wyróżnienia:
Weronika Kapała – Szkoła Podstawowa im.Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach
Stanisław Pigoń - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach
Natalia Hyrc -Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
Izabela Bryńska –Szkoła Podstawowa im.Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zagórzu
Krystian Gruca – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego
Gabriela Piwowar –Szkoła Podstawowa im.Włodzimierza Puchalskiego w Niepołomicach – Podgrabiu
Natalia Baran- Szkoła Podstawowa im. Jana Matejki w Woli Zabierzowskiej

Gimnazja:

I miejsce nie przyznano
Ex aequo
II miejsce Natalia Migas – NiepubliczneGimnazjum im. św. Wojciecha w Staniątkach
II miejsce Weronika Sołkowska - Gimnazjum Społeczne im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej
III miejsce Amelia Topór - Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach

Wyróżnienia:
Sylwia Siwek - Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach
Joanna Janus – Gimnazjum im. Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach

W turnieju POEZJA ŚPIEWANA

I miejsce Emilia Azierska - Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach
II miejsce Agata Kubik – Niepubliczne Gimnazjum im. św. Wojciecha w Staniątkach
III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienie:

Aleksandra Czapka - Gimnazjum im .Króla Władysława Jagiełły w Niepołomicach

 

Wszystkim recytatorom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania uzdolnień i talentów.

Renata Siwek
instruktor Domu Kultury w Woli Batorskiej

Zobacz więcej zdjęć: