Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
facebook_page_plugin

pikne zmagania recytatorow 9 20180207 1077736288Protokół z eliminacji gminnych
63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Dom Kultury w Woli Batorskiej 5-6 luty 2018r.

Eliminacje gminne 63 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego odbyły się w Domu Kultury w Woli Batorskiej 5 i 6 lutego 2018 roku. Do udziału w konkursie wpłynęło 103 zgłoszenia ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkoły średniej z Gminy Niepołomice. Zgodnie z regulaminem i zasadami określonymi przez organizatora Ogólnopolskiego, Centrum Kultury w Niepołomicach określiło limit uczestników z poszczególnych szkół, mając na uwadze wieloletnie zaangażowanie szkoły w konkurs, liczbę uczniów danej szkoły.

Przesłuchania konkursowe oceniało Jury w składzie:
Małgorzata Krzysica - przewodniczący
Piotr Krupa - członek

Szkoły do prezentacji konkursowych przygotowały:
Szkoły podstawowe
1. Szkoła Podstawowa im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach
kl. I - III - 7 osób kl. IV-VII - 7 osób
2. Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zagórzu
kl. I - III - 3 osoby kl. IV-VII – 2 osoby
3. Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu
kl. I - III - 6 osób kl. IV-VII - 5 osób
4. Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej
kl. I - III - 4 osoby kl. IV-VII - 4 osoby
5. Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Bosko w Zakrzowie
kl. I-III - 1 osoba kl. IV- VII - 1 osoba
6. Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Włodzimierza Puchalskiego w Niepołomicach - Podgrabiu
kl. I-III - 4 osoby kl. IV- VII - 4 osoby
7. Zespół szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Zabierzowie Bocheńskim, Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego
kl. I-III - 4 osoby kl. IV- VII - 4 osoby
8. Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Staniątkach
kl. I-III - 3 osoby kl. IV- VII - 5 osób
9. Szkoła podstawowa im. Jana Matejki w Woli Zabierzowskiej
Kl. I-III – 2 osoby kl. IV – VII – 3 osoby
10. Społeczna Szkoła Podstawowa im. Lady Sue Ryder w Niepołomicach
Kl. I-III – 6 osób kl. IV-VII – 7 osób

Gimnazja
1. Gimnazjum Społeczne w Woli Batorskiej – 4 osoby
2. Gimnazjum Niepubliczne w Podłężu – 4 osoby
3. Gimnazjum w Niepołomicach - 8 osób

Szkoły średnie i dorośli
1. Zespół Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach - Liceum Ogólnokształcące - 5 osób

Komisja konkursowa oceniała uczestników w czterech turniejach, do których zgłoszono uczestników: recytatorskim , poezji śpiewanej, teatr jednego aktora i wywiedzione ze słowa w tym:

Turniej recytatorski:
- kat. kl. I - III - 35 osób
- kat. kl. IV - VII - 39 osób
- kat. gimnazja -13 osób, kat. szkoły średnie, dorośli – 4 osoby
Turniej poezji śpiewanej - 6 osób
Turniej jednego aktora – 2 osoby
Turniej wywiedzione ze słowa – 4 osoby


Komisja konkursowa przyznała następujące nagrody w kategoriach:
Turniej RECYTATORSKI - klasy I-III szkoły podstawowe:
I miejsce – Natalia Małota - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
ex aequo
I miejsce – Jakub Antończyk – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim
II miejsce – Tomasz Mardosz - Lisak - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
ex aequo
II miejsce – Piotr Piszczek - Szkoła podstawowa w Staniątkach
III miejsce – Michał Buczek - Szkoła Podstawowa w Staniątkach
ex aequo
III miejsce- Jan Mardosz – Lisak – Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
Wyróżnienia:
1. Wiktoria Brak - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach -Jazy
2. Alicja Różeńska - Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej
3. Wiktoria Pajdzik - Szkoła Podstawowa w Woli Zabierzowskiej
4. Julia Solarz - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach- Podgrabiu
5. Julia Sochacka - Szkoła Podstawowa w Zakrzowie
6. Julia Kurpios- Szkoła Podstawowa w Zagórzu
7. Jan Kopytko - Szkoła Podstawowa w Podłężu
8. Lena Porąbka - Szkoła Podstawowa w Podłężu
9. Aleksandra Bylica - Szkoła Podstawowa w Podłężu

W kategorii wiekowej szkół podstawowych kl. IV –VII ze względu na bardzo wyrównany poziom recytacji jury postanowiło przyznać ex eaquo trzy pierwsze miejsca oraz dwa drugie

W tej kategorii zostało wyróżnionych również dwanaście osób.
Klasy IV –VII szkoły podstawowe:
I miejsce – Jakub Gaczoł –Szkoła Podstawowa w Staniątkach
ex aequo
I miejsce -Igor Żak - Szkoła Podstawowa w Zagórzu
ex aequo
I miejsce -Wiktoria Nowak – Szkoła Podstawowa w Podłężu
II miejsce - Kinga Węgrzyn – Szkoła Podstawowa w Niepołomicach- Podgrabiu
ex aequo
II miejsce – Piotr Mrozowski – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim
III miejsce – Aleksandra Czopik - Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej.
Wyróżnienia:
1. Maria Drabik - Podstawowa w Niepołomicach
2. Emilia Palmowska - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
3. Lena Gajdzik – Społeczna Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
4. Emilia Wilk – Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej
5. Wiktoria Szewczyk - Szkoła Podstawowa w Woli Batorskiej
6. Adam Sendor - Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim
7. Nikola Kosakowska - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach- Podgrabiu
8. Daria Stefańska - Szkoła Podstawowa w Staniątkach
9. Łukasz Stachura –Szkoła Podstawowa w Staniątkach
10. Adrianna Sabat – Społeczna Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
11. Grzegorz Druzgała – Szkoła Podstawowa w Staniątkach
12. Zuzanna Klima – Szkoła Podstawowa w Podłężu

Gimnazja:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Aleksandra Tymczyszyn – Gimnazjum Społeczne w Woli Batorskiej
Ex aequo
II miejsce – Emilia Duda - Gimnazjum w Niepołomicach
III miejsce – nie przyznano
Wyróżnienia:
1. Łukasz Wąs - Gimnazjum Społeczne w Woli Batorskiej
2. Justyna Jasonek – Gimnazjum w Podłężu
3. Mateusz Kosela – Gimnazjum w Niepołomicach
4. Magdalena Kowalska – Gimnazjum w Niepołomicach
5. Natalia Golik- Gimnazjum w Niepołomicach

Szkoły średnie i dorośli:
I miejsce – nie przyznano
II miejsce – Joanna Janus – Liceum Ogólnokształcące w Niepołomicach
III miejsce – Sylwia Siwek - Liceum Ogólnokształcące w Niepołomicach

Turniej Wywiedzione ze słowa
1 miejsce – Julia Wyszyńska – Społeczna Szkoła Podstawowa w Niepołomicach

Turniej Poezja Śpiewana:
I miejsce -Emilia Azierska –Społeczna Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
Wyróżnienie
Jagoda Skrzekut - Społeczna Szkoła Podstawowa w Niepołomicach
Kalina Pilch - Społeczna Szkoła Podstawowa w Niepołomicach

Turniej Teatr Jednego Aktora
Wyróżnienie
Wiktoria Czop – Gimnazjum Niepołomice

Do etapu powiatowego przewidzianego na 20 – 22 marca 2018 w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce ZAKWALIFIKOWALI SIĘ:

Turniej Recytatorski:
Natalia Małota
Jakub Antończyk
Piotr Piszczek
Jakub Gaczoł
Igor Żak
Wiktoria Nowak
Aleksandra Tymczyszyn
Emilia Duda

Turniej Recytatorski kat. szkoły średnie i dorośli:
Joanna Janus

Turniej Poezja Śpiewana:
Emilia Azierska

Turniej Wywiedzine ze słowa
Julia Wyszyńska

Z powodu obecności tylko jednego uczestnika w Turnieju Jednego Aktora komisja zdecydowała się nie przyznawać żadnego miejsca, co jednoznaczne jest z nie wysłaniem uczestnika do kolejnego etapu.

Organizator ufundował dla każdego uczestnika konkursu pamiątkowy dyplom, a dla osób nagrodzonych i wyróżnionych dodatkowo nagrodę książkową.


Na tym protokół zakończono i podpisano