Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
facebook_page_plugin

hej kolda kolda 1 20180124 1147351325W sobotę 20 stycznia w Domu Kultury w Ochmanowie odbył się "Wieczór kolęd". Grupa kolędnicza z Ochmanowa serdecznie przyjmowana w domach podczas świątecznego kolędowania, z ochotą przyjęła zaproszenie wystąpienia z cały repertuarem kolędniczym w Domu Kultury. Zaproszono również grupę kolędniczą „Młode Wiarusy” z Zakrzowca.

Koncert rozpoczęli w pięknych strojach, prezentując swoje umiejętności wokalne i aktorskie kolędnicy z Ochmanowa. Zaśpiewali m.in. „A powstańże ty Dawidzie”, „Gwiazdeczkę”, „A w tym tu rajskim ogrodzie”, „Pomaluśku Józefie”. Oprawę muzyczną przygotowali Andrzej Balicki - klarnet i Paweł Mikurda - akordeon.

Występ grupy z Zakrzowca rozpoczęła solistka Zuzia Klima pastorałkami „ Śpij maluszku” i „Złota Jerozolima”. Natomiast cała grupa, której na akordeonie przygrywał Janusz Taborski przedstawiła bogaty i tradycyjny repertuar kolęd m.in „ Przy zielonej”, „ Bóg się rodzi”,” „ Oj siano, siano”, porywając wszystkich zebranych do wspólnego śpiewu.

Wystąpiła także solo Magdalena Lebiest z Ochmanowa z pastorałkami „Gore gwiazda Jezusowi” i ” Od serca do ucha”. Nie zabrakło pięknych tradycyjnych życzeń noworocznych i podziękowań od kolędników.

Po tak pięknym koncercie niegodziwością byłoby nie ugościć nie tylko kolędników, ale wszystkich przybyłych gości. Dla każdego, dzięki pomocy Pań z KGW był gorący bigos, kawa, herbata i dużo domowego ciasta.

Atmosfera tego sobotniego wieczoru przy kolędowaniu i wspólnym stole niech pozostanie w Państwa sercach.
Dziękuję wszystkim za współpracę i wspólnie spędzony czas.

Barbara Cicha
instruktor Domu Kultury w Ochmanowie

  • Hej, kolęda kolęda_1
  • Hej, kolęda kolęda_2
  • Hej, kolęda kolęda_3
  • Hej, kolęda kolęda_4
  • Hej, kolęda kolęda_5
  • Hej, kolęda kolęda_6

więcej w fotorelacji