Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider
facebook_page_plugin

zatrzyma lato 10 20170923 1246354269Długo przyszło nam czekać na zakończenie remontu Domu Kultury, ale efekty warte były tego. W nowej przestrzeni placówki działamy już z rozmachem. Oprócz stałych zajęć i warsztatów proponujemy też imprezy tematyczne. Pierwszą z nich było spotkanie edukacyjno artystyczne Zatrzymać lato.

Ostatnie dni i ilość deszczu, który spadł z nieba nie nastrajały optymistycznie. Pochmurne i deszczowe dni należało koniecznie przepędzić. Spróbowaliśmy zrobić to przy pomocy kolorowych motyli, które są jednym z symboli lata. Do realizacji tego zadania zostali zaproszeni uczniowie klas I - III ze Szkoły Podstawowej wraz z opiekunami.

Na rozpoczęcie spotkania dzieci poznawały różne motyle prezentowane na ścianie przy pomocy rzutnika, ich ubarwienie i nazwy. Bardzo podobały się też eksponaty w gablotach, które wszyscy mogli oglądać. Egzotyczne motyle i ćmy były oglądane z niezwykłym zaciekawieniem. Potem nadszedł czas na warsztaty artystyczne i ozdabianie wcześniej przygotowanych sylwetek motyli kolorowymi naklejkami. Mnogość pobysłów i wzorów na skrzydłach motyli była bardzo dużą. Każdy z uczestników zadał sobie dużo wysiłku, by jego praca była ciekawa. Ozdobione motyle zamontowaliśmy na sznurze. Kiedy deszcz przestał padać, zostały zawieszone pomiędzy Domem Kultury i pobliskimi drzewami. Motyle fruwały i tańczyły unoszone podmuchami wiatru. 

Za ciekawe pomysły i pracę dzieci zostały nagrodzone kruchymi ciasteczkami, które upiekły panie realizujące projekt Ośrodek Wsparcia Seniora. Ciastka w kształcie motyli, zanim zostały zjedzone, były dodatkowo dekorowane przez dzieci. Przy tej czynności pomagały zaprzyjaźnione z naszą placówką panie, mamy niektórych uczestników spotkania. Jak smakowały te słodkości można tylko się domyślać.

Cel spotkania został osiągnięty. Oprócz wartości edukacyjnych było sporo zabawy. W dodatku deszczowa pogoda trochę się zawstydziła i odeszła w cień. Będziemy mieć jeszcze na pewno słoneczne, ciepłe dni z babim latem. A tymczasem oglądajmy motyle powiewające na niebie obok Domu Kultury.

Maria Strzelec
instruktor Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim

  • Zatrzymać lato_1
  • Zatrzymać lato_2
  • Zatrzymać lato_3
  • Zatrzymać lato_4
  • Zatrzymać lato_5
  • Zatrzymać lato_6

więcej fotorelacja