Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

najlepsi recytatorzy wyonieni 28 20170131 1391623490W Domu Kultury w Zagórzu odbyły się eliminacje gminne 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Do udziału w eliminacjach powiatowych wyłoniono najlepszych uczestników w Turnieju Recytatorskim oraz Poezji Śpiewanej.

Szkoły, które są organizatorem eliminacji środowiskowych - szkolnych, do tegorocznej edycji zgłosiły uczestników, których Jury przesłuchało w dwóch kategoriach, w tym 28 osób w kategorii wiekowej szkoły podstawowe klas I - III,   30 osób w kategorii klas IV-VI,  8 osób w kategorii wiekowej gimnazja oraz 3 osoby z kategorii szkoły średnie/dorośli.
W turnieju poezji śpiewanej zmierzyły się 3 osoby.
Do pozostałych turniejów; jednego aktora i wywiedzione ze słowa nie spłynęły zgłoszenia.


Najwięcej nagród i pochwał zebrali najmłodsi recytatorzy, gdyż to właśnie oni okazali się najlepiej przygotowani pod względem recytatorskim oraz ciekawego i zróżnicowanego doboru utworów.

W wyniku obrad, Jury w składzie Małgorzata Krzysica i Piotr Krupa przyznało:

W kategorii wiekowej szkoły podstawowe kl. I - III

I miejsce Tomasz Mardosz -Lisak – Szkoła Podstawowa im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach
II miejsce Michał Ślusarek - Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu
III miejsce Antoni Grochot - Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Zagórzu

Wyróżnienia:
Alicja Różeńska - Szkoła Podstawowa im. W .Witosa w Woli Batorskiej
Juliusz Gielata - Szkoła Podstawowa im. W .Witosa w Woli Batorskiej
Julia Suchy - Szkoła Podstawowa im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach
Patrycja Styczeń - Szkoła Podstawowa im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach
Emilia Pustuła - Szkoła Podstawowa im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach
Jagoda Skrzekut- Szkoła Podstawowa im. Króla K .Wielkiego w Niepołomicach
Julia Sochacka - Szkoła Podstawowa im. Św. J .Bosko w Zakrzowie
Liliana Nowak - Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Zagórzu
Aleksandra Bylica - Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu
Zuzanna Klima - Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu 
Julia Celebańska -Szkoła Podstawowa w Niepołomicach-Podgrabiu

Piotr Mrozowski – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim

W kategorii wiekowej szkoły podstawowe kl. IV - VI:

I miejsce – Amelia Laszczyk – Szkoła Podstawowa im. W.Puchalskiego w Niepołomicach- Podgrabiu
II miejsce - Teresa Naglik - Szkoła Podstawowa w Zakrzowie
ex aequo
II miejsce – Grzegorz Druzgała – Szkoła Podstawowa im. A.Mickiewicza w Staniątkach
III miejsce - Filip Augustynek - Szkoła Podstawowa w Zagórzu.
ex aequo
III miejsce - Jakub Gaczoł – Szkoła Podstawowa w Staniątkach

Wyróżnienia:
Wiktoria Szewczyk- Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Woli Batorskiej
Lena Michalska - Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Woli Batorskiej
Igor Żak - Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Zagórzu
Magdalena Ozga - Podstawowa im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach
Amelia Fudali - Szkoła Podstawowa im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach
Oskar Żak - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach- Podgrabiu

W kategorii gimnazjalnej w szranki stanęły 3 gimnazja, ostatecznie najlepszą recytatorką okazała się Aleksandra Tymczyszyn z Gimnazjum Społecznego im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej zdobywając I miejsce.
Miejsc II i III Jurorzy postanowili nie przyznawać.


Wyróżnione zostały:

Natalia Smoleń i Marlena Najder z Niepublicznego Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach.

Najlepszą z licealistek została Joanna Janus zdobywając I miejsce, a wyróżnienie zdobyła Joanna Krzyżanowska, obydwie z Liceum Ogólnokształcącego w Niepołomicach.

Najwyższy poziom osiągnął Turniej Poezji śpiewanej. Mimo, że do przesłuchania stanęły tylko 3 osoby, dwie z nich zaprezentowały tak wysoki poziom, że Jurorzy zdecydowali przyznać im miejsca równorzędne, natomiast trzecią wyróżnić.

Miejsce I otrzymały Emilia Azierska ze Szkoły Podstawowej im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach oraz ex aequo Anna Cieśla z Gimnazjum Społecznego im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej.

Wyróżnienie przypadło Natalii Styczeń z Gimnazjum Społecznego im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej.

Ostatecznie decyzją Jury w 62 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w eliminacjach powiatowych Gminę Niepołomice reprezentować będą:

Tomasz Mardosz -Lisak – Szkoła Podstawowa im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach
Michał Ślusarek - Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu
Antoni Grochot - Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Zagórzu
Teresa Naglik - Szkoła Podstawowa im. Św. J.Bosko w Zakrzowie
Filip Augustynek - Szkoła Podstawowa im. Marszałka J.Piłsudskiego w Zagórzu
Aleksandra Tymczyszyn - Gimnazjum społeczne im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej
Amelia Laszczyk – Szkoła Podstawowa im. W.Puchalskiego w Niepołomicach- Podgrabiu

Grzegorz Druzgała - Szkoła Podstawowa im. A.Mickiewicza w Staniątkach
Joanna Janus – Liceum Ogólnokształcące w Niepołomicach
Emilia Azierska - Szkoła Podstawowa im. Króla K.Wielkiego w Niepołomicach 
Anna Cieśla - Gimnazjum społeczne im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej

Wszystkim recytatorom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji i talentów.

Renata Siwek
instruktor

  • Najlepsi recytatorzy wyłonieni_1
  • Najlepsi recytatorzy wyłonieni_2
  • Najlepsi recytatorzy wyłonieni_3
  • Najlepsi recytatorzy wyłonieni_4
  • Najlepsi recytatorzy wyłonieni_5
  • Najlepsi recytatorzy wyłonieni_6

więcej foto relacja