Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

najlepsi recytatorzy wyonieni 28 20170131 1391623490W Domu Kultury w Zagórzu odbyły się eliminacje gminne 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Do udziału w eliminacjach powiatowych wyłoniono najlepszych uczestników w Turnieju Recytatorskim oraz Poezji Śpiewanej.

Szkoły, które są organizatorem eliminacji środowiskowych - szkolnych, do tegorocznej edycji zgłosiły uczestników, których Jury przesłuchało w dwóch kategoriach, w tym 28 osób w kategorii wiekowej szkoły podstawowe klas I - III,   30 osób w kategorii klas IV-VI,  8 osób w kategorii wiekowej gimnazja oraz 3 osoby z kategorii szkoły średnie/dorośli.
W turnieju poezji śpiewanej zmierzyły się 3 osoby.
Do pozostałych turniejów; jednego aktora i wywiedzione ze słowa nie spłynęły zgłoszenia.


Najwięcej nagród i pochwał zebrali najmłodsi recytatorzy, gdyż to właśnie oni okazali się najlepiej przygotowani pod względem recytatorskim oraz ciekawego i zróżnicowanego doboru utworów.

W wyniku obrad, Jury w składzie Małgorzata Krzysica i Piotr Krupa przyznało:

W kategorii wiekowej szkoły podstawowe kl. I - III

I miejsce Tomasz Mardosz -Lisak – Szkoła Podstawowa im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach
II miejsce Michał Ślusarek - Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu
III miejsce Antoni Grochot - Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Zagórzu

Wyróżnienia:
Alicja Różeńska - Szkoła Podstawowa im. W .Witosa w Woli Batorskiej
Juliusz Gielata - Szkoła Podstawowa im. W .Witosa w Woli Batorskiej
Julia Suchy - Szkoła Podstawowa im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach
Patrycja Styczeń - Szkoła Podstawowa im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach
Emilia Pustuła - Szkoła Podstawowa im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach
Jagoda Skrzekut- Szkoła Podstawowa im. Króla K .Wielkiego w Niepołomicach
Julia Sochacka - Szkoła Podstawowa im. Św. J .Bosko w Zakrzowie
Liliana Nowak - Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Zagórzu
Aleksandra Bylica - Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu
Zuzanna Klima - Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu 
Julia Celebańska -Szkoła Podstawowa w Niepołomicach-Podgrabiu

Piotr Mrozowski – Szkoła Podstawowa w Zabierzowie Bocheńskim

W kategorii wiekowej szkoły podstawowe kl. IV - VI:

I miejsce – Amelia Laszczyk – Szkoła Podstawowa im. W.Puchalskiego w Niepołomicach- Podgrabiu
II miejsce - Teresa Naglik - Szkoła Podstawowa w Zakrzowie
ex aequo
II miejsce – Grzegorz Druzgała – Szkoła Podstawowa im. A.Mickiewicza w Staniątkach
III miejsce - Filip Augustynek - Szkoła Podstawowa w Zagórzu.
ex aequo
III miejsce - Jakub Gaczoł – Szkoła Podstawowa w Staniątkach

Wyróżnienia:
Wiktoria Szewczyk- Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Woli Batorskiej
Lena Michalska - Szkoła Podstawowa im. W. Witosa w Woli Batorskiej
Igor Żak - Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Zagórzu
Magdalena Ozga - Podstawowa im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach
Amelia Fudali - Szkoła Podstawowa im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach
Oskar Żak - Szkoła Podstawowa w Niepołomicach- Podgrabiu

W kategorii gimnazjalnej w szranki stanęły 3 gimnazja, ostatecznie najlepszą recytatorką okazała się Aleksandra Tymczyszyn z Gimnazjum Społecznego im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej zdobywając I miejsce.
Miejsc II i III Jurorzy postanowili nie przyznawać.


Wyróżnione zostały:

Natalia Smoleń i Marlena Najder z Niepublicznego Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach.

Najlepszą z licealistek została Joanna Janus zdobywając I miejsce, a wyróżnienie zdobyła Joanna Krzyżanowska, obydwie z Liceum Ogólnokształcącego w Niepołomicach.

Najwyższy poziom osiągnął Turniej Poezji śpiewanej. Mimo, że do przesłuchania stanęły tylko 3 osoby, dwie z nich zaprezentowały tak wysoki poziom, że Jurorzy zdecydowali przyznać im miejsca równorzędne, natomiast trzecią wyróżnić.

Miejsce I otrzymały Emilia Azierska ze Szkoły Podstawowej im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach oraz ex aequo Anna Cieśla z Gimnazjum Społecznego im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej.

Wyróżnienie przypadło Natalii Styczeń z Gimnazjum Społecznego im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej.

Ostatecznie decyzją Jury w 62 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w eliminacjach powiatowych Gminę Niepołomice reprezentować będą:

Tomasz Mardosz -Lisak – Szkoła Podstawowa im. Króla K. Wielkiego w Niepołomicach
Michał Ślusarek - Szkoła Podstawowa im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu
Antoni Grochot - Szkoła Podstawowa im. Marszałka J. Piłsudskiego w Zagórzu
Teresa Naglik - Szkoła Podstawowa im. Św. J.Bosko w Zakrzowie
Filip Augustynek - Szkoła Podstawowa im. Marszałka J.Piłsudskiego w Zagórzu
Aleksandra Tymczyszyn - Gimnazjum społeczne im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej
Amelia Laszczyk – Szkoła Podstawowa im. W.Puchalskiego w Niepołomicach- Podgrabiu

Grzegorz Druzgała - Szkoła Podstawowa im. A.Mickiewicza w Staniątkach
Joanna Janus – Liceum Ogólnokształcące w Niepołomicach
Emilia Azierska - Szkoła Podstawowa im. Króla K.Wielkiego w Niepołomicach 
Anna Cieśla - Gimnazjum społeczne im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej

Wszystkim recytatorom gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania pasji i talentów.

Renata Siwek
instruktor

  • Najlepsi recytatorzy wyłonieni_1
  • Najlepsi recytatorzy wyłonieni_2
  • Najlepsi recytatorzy wyłonieni_3
  • Najlepsi recytatorzy wyłonieni_4
  • Najlepsi recytatorzy wyłonieni_5
  • Najlepsi recytatorzy wyłonieni_6

więcej foto relacja