Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

i sto dyplomow byo mao 1 20160716 156054789627 czerwca 2016 roku, zakończyliśmy kolejny rok artystyczny w Domu Kultury w Zakrzowie. Cóż to było za wydarzenie. Nie zabrakło dyplomów dla uczestników zajęć artystycznych jak i kwiatów dla instruktorów.

Do Domu Kultury w Zakrzowie przyjechała część zespołu Niepołomickie Mażoretki z Zabierzowa Bocheńskiego oraz uczestnicy zajęć plastycznych – grupa PRZE!pracownia z Domu Kultury w Zakrzowcu, ze względu na remont tamtejszej placówki. Poza uczestnikami zajęć gościliśmy rodziców, dziadków oraz przyjaciół rodzin.


Dla takich chwil ja ta, warto jest cały rok pracować, czasami ciężko, bo dzieci też mają prawo do gorszych dni, ale wówczas staramy się z całych sił motywować je do działania. Wysiłek i zaangażowanie jakie dzieci i młodzież wkładają w warsztaty widać gołym okiem, zarówno w galerii w Domu Kultury w Zakrzowie jak i na deskach licznych scen, w gminie, powiecie, województwie, kraju, a także Europy.

Za to pełne zaangażowanie pragnę serdecznie podziękować zarówno dzieciom jak i rodzicom, którzy potrafią wygospodarować czas, by przywozić dzieci na dodatkowe próby przed występami, na mierzenie strojów oraz za doping w trakcie występów. Wasze wsparcie na widowni dodaje skrzydeł Naszym zespołom tanecznym. Nie zwykle miło było nam dzisiaj uścisnąć dłonie małych artystów, tancerzy jak i rodziców. Ponadto pragnę podziękować w mieniu własnym Pani Aleksandrze Kubik oraz Pani Marii Strzelec za kwiaty i słowa uznania.

Wydarzeniu temu towarzyszyła wystawa zatytułowana nazwą pracowni, w której odbywają się zajęcia „Mali Mistrzowie”. W ramach i na sztalugach można było zobaczyć kilkadziesiąt dzieł, choć nie były to wszystkie prace ponieważ nie sposób byłoby je oprawić. Obrazom towarzyszyły zawsze zdjęcia dzieł, które były inspiracją twórczą.  Szczerze mogę przyznać, że czasami nie można było odróżnić oryginału od dzieł Małych Mistrzów. Dzieci przez ten rok nauczyły się posługiwać nowymi narzędziami plastycznym jak i środkami to znaczy dowiedziały się, że można tworzyć przy użyciu kreski, plamy czy punktu. Zdobyły również wiedzę na temat kilkunastu najsławniejszych artystów w historii.

Wszystkim serdecznie dziękuję za rok tak owocnej współpracy i zapraszam do uczestnictwa w warsztatach od września w roku artystycznym 2016/17.

Stanisława Zielińska
instruktor Domu Kultury w Zakrzowie

  • I sto dyplomów było mało_1
  • I sto dyplomów było mało_2
  • I sto dyplomów było mało_3
  • I sto dyplomów było mało_4
  • I sto dyplomów było mało_5
  • I sto dyplomów było mało_6

więcej fotorelacja