Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

wernisa prezentujcy pasj 1 20160415 1066936501„Pierwszym obowiązkiem artysty jest opanowanie rzemiosła”, jak mówił Rudyard Kipling. Po doskonałym opanowaniu fachu artysta ze spokojem może się pochwalić swoim dziełem.

Tak też stało się w Domu Kultury w Zakrzowcu, gdzie od 21 marca do 15 kwietnia 2016 można było podziwiać wystawę zbiorową prac Pani Elżbiety Ziobro i Pani Krystyny Ptasznik, wzbogaconą pracami uczestników warsztatów plastycznych.

Obydwie Panie pasjonują się tworzeniem szydełkowych serwetek, głównie dużych rozmiarów, co nie jest sztuką prostą. Pani Elżbieta wyczarowuje okrągłe szydełkowe cuda, natomiast Pani Krystyny równie piękne i duże koronkowe bieżniki. Każda z prezentowanych na wystawie serwetek miała inny, ciekawy wzór, którego wykonanie wymaga nie tylko czasu i cierpliwości, ale również wcześniejszego przygotowania. Pomysły na kolejne serwetki Panie opracowują samodzielnie, a każda z serwetek stanowi niepowtarzalne małe dzieło, które zdobi wnętrza ich domostw. Obecna wystawa w Domu Kultury była dla obu Pań pierwszą publiczną prezentacją w swoim środowisku.

Obydwie Panie chętnie podzielą się swoją pasją z innymi mieszkankami Zakrzowca i okolicznych miejscowości. Wstępnie zaplanowałyśmy, że wraz z rozpoczęciem nowego roku artystycznego we wrześniu postaramy się rozpocząć nowy cykl warsztatów, właśnie z szydełkowania, na który zaprosimy zarówno dorosłych jak i starsze dzieci.

Wystawa koronkowych serwetek została wzbogacona o małe dzieła uczestników warsztatów plastycznych, dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Najmłodsi chcieli pochwalić się swoimi ciekawymi pracami pod wspólnym tytułem "Pory roku". Dzieła, które możemy oglądać to głównie pierwsze, dziecięce, kolorowe kolarze, obrazki malowane pastelami suchymi i olejnymi oraz farbą plakatową. W związku z okresem wielkanocnym nie mogło na tej wystawie zabraknąć elementów związanych z tym właśnie okresem. Pojawiły się więc kolorowe pisanki i zajączki wielkanocne. Mali uczestnicy warsztatów decoupage z dumą prezentowali swoje krzesła przyozdobione, tą właśnie techniką.

Mali artyści z Zakrzowca zapraszają wszystkie małe i starsze dzieci do stworzonej tutaj PRZE!pracowni. W każdy czwartek, w godzinach od 16.00 - 17.00 najmłodsi w wieku 3 - 6 lat mogą stawiać pierwsze kroki, rozwijać zdolności artystyczne i manualne oraz doświadczać kontaktu z różnymi materiałami plastycznymi. Godzinę później od 17.00 - 18.00 dzieci w wieku 7 - 10 lat zapraszamy do rozwijania i doskonalenia zdolności plastycznych poprzez kontakt z różnymi technikami i materiałami plastycznymi, pod okiem wykwalifikowanego plastyka. Każde zajęcia są inne i ciekawe. Przyjdź i popróbuj sam.

Jeżeli masz jakąś ciekawą pasję lub zainteresowania i chciałbyś podzielić się nimi z innymi przyjdź lub zadzwoń do Domu Kultury, a z pewnością znajdziemy odpowiednią formę i czas na ich prezentację.

Iwona Zielińska

instruktor Domu Kultury w Zakrzowcu

  • Wernisaż prezentujący pasję_1
  • Wernisaż prezentujący pasję_2
  • Wernisaż prezentujący pasję_3
  • Wernisaż prezentujący pasję_4
  • Wernisaż prezentujący pasję_5
  • Wernisaż prezentujący pasję_6

 więcej fotorelacja